Základní charakteristika

Základní informace o zdravotnickém zařízení

Charakteristika zdravotnického zařízení

Nemocnice Měšice je zdravotnické zařízení, které slouží nemocným klientům zdravotních pojišťoven a samoplátcům. Nemocnice je provozována jako neziskové zdravotnické zařízení. Je podporována obcí Měšice a nadací ČANT. Nemocnice je koncipována jako zdravotnické zařízení následné péče se zaměřením na většinu chronických onemocnění a na pomoc nemocným se zhoubnými nádory.

Nemocnice je  soukromé neziskové zdravotnické zařízení. Provozuje lůžka následné péče, zaměřená na chronická interní onemocnění, stavy po chirurgických výkonech, na léčbu poúrazových stavů a na chronická onemocnění nádorová.

Již od roku 1996 pečujeme o pacienty, kteří potřebují doléčení tak, aby se co nejdříve byli schopni vrátit do domácích podmínek, do svého domova, mezi své nejbližší. Jedná se zpravidla o nemocné, u nichž  došlo k akutnímu zhoršení jejich chronických onemocnění, pro které byli hospitalizováni v některém zdravotnickém zařízení poskytujícím akutní interní zdravotní péči nebo byli přijati na chirurgické lůžko v důsledku úrazu, operace apod.

Pečujeme rovněž o pacienty, kteří pro svá chronická onemocnění již nemohou zůstat v péči praktického nebo jiného odborného lékaře, nebo jejichž zdravotní stav není únosný pro  domácí ošetřovatelskou péči, a tudíž vyžaduje péči ústavní, na lůžku. Klienti do našeho zařízení přicházejí na doporučení lékařů tzv. akutních lůžek, ať již interních, či chirurgických nebo na doporučení lékařů praktických i jiných odborností. Zvláštností ústavu je péče o pacienty s onemocněním onkologickým, a to zvlášť takovým, kde nádorové onemocnění je v pokročilém stádiu. Nabízíme jim jak kapacitu lůžkovou, tak péči ambulantní.

Nemocnice nabízí také pokoje, kde je realizována sociální péče, a to prostřednictvím tzv. sociálních lůžek. Tato lůžka jsou hrazena zčásti ze zdravotního pojištění,  z části  ze sociálního zabezpečení a část si hradí klient. 

MUDr. Zdeněk Kovařík, MBA 

Tisknout


RSSRSS

Novinky

27. 05. 2020

Teta drogerie potěšila sestřičky

 Teta drogerie s.r.o. se během pandemie zachovala více než vstřícně.
23. 05. 2020

Slovanská kolej

 Díky pamětnici A. Němečkové se nám podařilo získat unikátní snímek, na němž je po druhé světové válce spolu s dalšími dvěma dívkami zachycená před zámek Měšice. Ten v té době sloužil jako Slovanská kolej.

Archiv novinek

NEMOCNICE MĚŠICE

Zámecká 1
250 64 Měšice u Prahy© 2020, Nemocnice Měšice – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing XHTML 1.0 | CSS 3