Základní charakteristika

Základní informace o zdravotnickém zařízení

Charakteristika zdravotnického zařízení

Nemocnice Měšice je zdravotnické zařízení, které slouží nemocným klientům zdravotních pojišťoven a samoplátcům. Nemocnice je provozována jako neziskové zdravotnické zařízení. Je podporována obcí Měšice a nadací ČANT. Nemocnice je koncipována jako zdravotnické zařízení následné péče se zaměřením na většinu chronických onemocnění a na pomoc nemocným se zhoubnými nádory.

Nemocnice je  soukromé neziskové zdravotnické zařízení. Provozuje lůžka následné péče, zaměřená na chronická interní onemocnění, stavy po chirurgických výkonech, na léčbu poúrazových stavů a na chronická onemocnění nádorová.

Již od roku 1996 pečujeme o pacienty, kteří potřebují doléčení tak, aby se co nejdříve byli schopni vrátit do domácích podmínek, do svého domova, mezi své nejbližší. Jedná se zpravidla o nemocné, u nichž  došlo k akutnímu zhoršení jejich chronických onemocnění, pro které byli hospitalizováni v některém zdravotnickém zařízení poskytujícím akutní interní zdravotní péči nebo byli přijati na chirurgické lůžko v důsledku úrazu, operace apod.

Pečujeme rovněž o pacienty, kteří pro svá chronická onemocnění již nemohou zůstat v péči praktického nebo jiného odborného lékaře, nebo jejichž zdravotní stav není únosný pro  domácí ošetřovatelskou péči, a tudíž vyžaduje péči ústavní, na lůžku. Klienti do našeho zařízení přicházejí na doporučení lékařů tzv. akutních lůžek, ať již interních, či chirurgických nebo na doporučení lékařů praktických i jiných odborností. Zvláštností ústavu je péče o pacienty s onemocněním onkologickým, a to zvlášť takovým, kde nádorové onemocnění je v pokročilém stádiu. Nabízíme jim jak kapacitu lůžkovou, tak péči ambulantní.

Nemocnice nabízí také pokoje, kde je realizována sociální péče, a to prostřednictvím tzv. sociálních lůžek. Tato lůžka jsou hrazena zčásti ze zdravotního pojištění,  z části  ze sociálního zabezpečení a část si hradí klient. 

MUDr. Zdeněk Kovařík, MBA 

Tisknout


RSSRSS

Novinky

09. 03. 2020

Zákaz návštěv

 V souvislosti s epidemií koronaviru nařídila Bezpečnostní rada státu zákaz návštěv v nemocnicích.
06. 01. 2020

Tříkrálový koncert

 V sále zámku v Měšicích se ve čtvrtek 9. ledna 2020 od 18 hodin uskuteční Tříkrálový koncert. 

Archiv novinek

NEMOCNICE MĚŠICE

Zámecká 1
250 64 Měšice u Prahy© 2020, Nemocnice Měšice – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing XHTML 1.0 | CSS 3