24.06.2013 22:10

V zámeckém parku kvete liliovník

V zámeckém parku v Měšicích právě kvete liliovník tulipánokvětý. Pochází ze severní Ameriky a jeho první exemplář u nás byl vysazen v roce 1865 v Hluboké nad Vltavou. Kdy se přesně dostal do měšického parku není známo, ale podle jeho vzrůstu (je vysoký dobrých 45 metrů) se dá odhadnout, že už leccos pamatuje. A proč má tak zvláštní název? Jeho květy jsou skutečně tvarem podobné tulipánům, jsou velké 3 až 5 cm a mají šest korunních lístků žlutozelené barvy s oranžovým vzhůru prohnutým pruhem ve spodní části.