26.07.2018 21:12

Sochy atlantů v novém

V měšickém parku se právě vylouply do nové krásy sochy atlantů díky akademickému sochaři a restaurátorovi Josefu Faltusovi. Jeho jméno jste jistě již slyšeli. V roce 2014 byla v Náchodě odhalena lavička s realistickou sochou Josefa Škvoreckého, na níž si kolemjdoucí mohou sednout a s panem spisovatelem porozjímat. Faltusovi se podařilo vystihnout podobu spisovatele bravurně a ještě přidal jeho knihy jako podstavce... O rok později byl naopak realizován abstraktnější pomník Miladě Horákové v pražské Sněmovní ulici. Faltus vyhrál soutěž díky svému neotřelému nápadu zhotovit jej v podobě řečnického pultu s mikrofonem a symbolem svobody -  skřivánkem. Pultík stojí na kruhové žulové desce, na níž jsou zvěčněna slova, která poslankyně pronesla před svou popravou. Měšičtí atlanti jsou tedy v dobrých rukách. Na prvním snímku sochy před restaurováním, na dalším pak jejich současná podoba. Josef Faltus se sice nerad fotí, ale pro náš web učinil výjimku.

Restaurátor Faltus

Sochy po restaurování

18. 04. 2019

Velikonoční setkání

Na Bílou sobotu 20. dubna v 10 hodin se uskuteční v naší kapli v 1. poschodí Velikonoční setkání, které povede náš nemocniční kaplan P. Pavel Kuneš.
07. 04. 2019

Francouzi opět u nás

V pondělí 1. a ve středu 3. dubna 2019 byli v našem zdravotnickém zařízení na exkurzi studenti zdravotnické školy IFSI Pontivy z Francie se svým pedagogickým doprovodem.