26.07.2018 21:12

Sochy atlantů v novém

V měšickém parku se právě vylouply do nové krásy sochy atlantů díky akademickému sochaři a restaurátorovi Josefu Faltusovi. Jeho jméno jste jistě již slyšeli. V roce 2014 byla v Náchodě odhalena lavička s realistickou sochou Josefa Škvoreckého, na níž si kolemjdoucí mohou sednout a s panem spisovatelem porozjímat. Faltusovi se podařilo vystihnout podobu spisovatele bravurně a ještě přidal jeho knihy jako podstavce... O rok později byl naopak realizován abstraktnější pomník Miladě Horákové v pražské Sněmovní ulici. Faltus vyhrál soutěž díky svému neotřelému nápadu zhotovit jej v podobě řečnického pultu s mikrofonem a symbolem svobody -  skřivánkem. Pultík stojí na kruhové žulové desce, na níž jsou zvěčněna slova, která poslankyně pronesla před svou popravou. Měšičtí atlanti jsou tedy v dobrých rukách. Na prvním snímku sochy před restaurováním, na dalším pak jejich současná podoba. Josef Faltus se sice nerad fotí, ale pro náš web učinil výjimku.

Restaurátor Faltus

Sochy po restaurování

08. 02. 2019

Návštěva z Francie

Koncem ledna nás navštívilo 29 studentů zdravotnické školy IFSI/IFAS z francouzského Savernu se svým pedagogickým doprovodem.
21. 12. 2018

PF 2019

Přejeme vám krásné Vánoce a pohodový rok 2019!