23.05.2020 16:35

V týdeníku Dnešek vyšel v červnu 1946 inzerát, v němž Slovanská kolej v zámku Měšicích u Prahy nabízí od září 1946 do června 1947 rok intenzívní přípravy pro život. Ruština, angličtina, vzdělání, studium, sporty, návštěvy středních a odborných škol v Praze. Bližší informace poskytoval sekretariát Slovanské koleje v Praze 1, Revoluční 15. Studentky koleje vzpomínaly na jízdy na koních krásným měšickým parkem i na výtvarnou výchovu, kterou tady vyučoval Jiří Samec, malíř a výtvarník, jenž se v té době stal manželem herečky Jiřiny Štěpničkové a otcem současného herce Jiřího Štěpničky.

tn_obrazek_43.jpg