23.11.2013 21:35

Příběh naší bývalé zdravotní sestry

Příběh naší bývalé zdravotní sestry

Chtěla bych vám vyprávět svůj příběh....Nastoupila jsem ve svých 25 letech v roce 1979 jako všeobecná zdravotní sestra do nemocnice v Měšicích. Byla to tehdy interna pro Prahu 9 a Prahu-východ pod vedením primáře Karla Dvořáka. Po privatizaci jsme pracovala pod vedením onkologa prof. Oskara Andrýska a paní Renaty Andrýskové až do roku 2006, kdy mi byl přiznán invalidní důchod. Moc se mi po mé práci s lidmi stýskalo!

V červnu 2012 jsem začala mít potíže s pravým okem. V bělmu krev, dvojité vidění. Odvezli mě na oční kliniku do jedné pražské nemocnice. Po vyšetření mi řekli, že je vše v pořádku a předepsali mi brýle. Jenže potíže se stupňovaly. Dolní víčko mi oteklo tak, že jsem přes něj neviděla a oko mi vylézalo z důlku. Opět jsem zajela na tutéž kliniku, kde zjistili, že mám nádor v dutině za okem. Oznámili mi, že klinika nemá na potřebnou operaci vybavení. Proto se rozhodli nechat nádor prorůst, a až na oko přestanu vidět, tak ho odoperují a dají mi skleněný implantát! Psychicky jsem se složila...a pak mě napadla spásná myšlenka. Poradila jsem se s lékaři ve "své" nemocnici v Měšicích a ti mi domluvili schůzku na oční klinice ve Všeobecné fakultní nemocnici. Tam z lymfatické uzliny zjistili, že mám nádor (lymfom), který zachvátil celé tělo. Jeden byl i za okem. Specialista dr. Pavel Klener mi nasadil chemoterapii. Vypadaly mi vlasy, ale dnes mohu říci, že jezdím pouze na kontroly a jsem zdravá. Zachránili mi život i oko, na které zase vidím. A vlasy třeba zas narostou...

Chtěla bych moc poděkovat specialistům z VFN a zdravotníkům naší měšické nemocnice za pomoc i významnou psychickou podporu. Jsem hrdá na to, že jsem mohla pracovat v nemocnici, která má tak skvělé lidi!

Jana Stehlíková, Měšický zpravodaj, říjen 2013

Tisknout


RSSRSS

Novinky

27. 05. 2020

Teta drogerie potěšila sestřičky

 Teta drogerie s.r.o. se během pandemie zachovala více než vstřícně.
23. 05. 2020

Slovanská kolej

 Díky pamětnici A. Němečkové se nám podařilo získat unikátní snímek, na němž je po druhé světové válce spolu s dalšími dvěma dívkami zachycená před zámek Měšice. Ten v té době sloužil jako Slovanská kolej.

Archiv novinek

NEMOCNICE MĚŠICE

Zámecká 1
250 64 Měšice u Prahy© 2020, Nemocnice Měšice – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing XHTML 1.0 | CSS 3