23.11.2013 21:35

Příběh naší bývalé zdravotní sestry

Příběh naší bývalé zdravotní sestry

Chtěla bych vám vyprávět svůj příběh....Nastoupila jsem ve svých 25 letech v roce 1979 jako všeobecná zdravotní sestra do nemocnice v Měšicích. Byla to tehdy interna pro Prahu 9 a Prahu-východ pod vedením primáře Karla Dvořáka. Po privatizaci jsme pracovala pod vedením onkologa prof. Oskara Andrýska a paní Renaty Andrýskové až do roku 2006, kdy mi byl přiznán invalidní důchod. Moc se mi po mé práci s lidmi stýskalo!

V červnu 2012 jsem začala mít potíže s pravým okem. V bělmu krev, dvojité vidění. Odvezli mě na oční kliniku do jedné pražské nemocnice. Po vyšetření mi řekli, že je vše v pořádku a předepsali mi brýle. Jenže potíže se stupňovaly. Dolní víčko mi oteklo tak, že jsem přes něj neviděla a oko mi vylézalo z důlku. Opět jsem zajela na tutéž kliniku, kde zjistili, že mám nádor v dutině za okem. Oznámili mi, že klinika nemá na potřebnou operaci vybavení. Proto se rozhodli nechat nádor prorůst, a až na oko přestanu vidět, tak ho odoperují a dají mi skleněný implantát! Psychicky jsem se složila...a pak mě napadla spásná myšlenka. Poradila jsem se s lékaři ve "své" nemocnici v Měšicích a ti mi domluvili schůzku na oční klinice ve Všeobecné fakultní nemocnici. Tam z lymfatické uzliny zjistili, že mám nádor (lymfom), který zachvátil celé tělo. Jeden byl i za okem. Specialista dr. Pavel Klener mi nasadil chemoterapii. Vypadaly mi vlasy, ale dnes mohu říci, že jezdím pouze na kontroly a jsem zdravá. Zachránili mi život i oko, na které zase vidím. A vlasy třeba zas narostou...

Chtěla bych moc poděkovat specialistům z VFN a zdravotníkům naší měšické nemocnice za pomoc i významnou psychickou podporu. Jsem hrdá na to, že jsem mohla pracovat v nemocnici, která má tak skvělé lidi!

Jana Stehlíková, Měšický zpravodaj, říjen 2013

Tisknout


RSSRSS

Novinky

06. 01. 2020

Tříkrálový koncert

 V sále zámku v Měšicích se ve čtvrtek 9. ledna 2020 od 18 hodin uskuteční Tříkrálový koncert. 
15. 09. 2019

Jiskra z Nystedu

 V pátek 6. září nám přišla do zámecké haly zahrát hudbení skupina Jiskra z Nystedu.

Archiv novinek

NEMOCNICE MĚŠICE

Zámecká 1
250 64 Měšice u Prahy© 2020, Nemocnice Měšice – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing XHTML 1.0 | CSS 3