14.10.2015 21:34

Odhalena bysta hraběte Nostice

V parku měšického zámku byla 10.10. v 10 hodin odhalena bronzová bysta velkého mecenáše české kultury a zakladatele zámku Františka Antonína hraběte Nostice Rienecka. Dílo od akademického sochaře Petra Skály je velmi netradiční a každého kolemjdoucí přiměje k zastavení. Vzhledem k tomu, že se pan hrabě narodil před 290 lety, dostal svou bystu tak trochu k jubileu. Petr Skála před časem zrestauroval věžní hodiny na zámku a dodnes se o ně stará. Kromě nich má ve své péči ještě řadu dalších hodinových strojků včetně jednoho z nejcennějších - Pražského orloje.

tn_obrazek_10.jpg

tn_obrazek_11.jpg

06. 01. 2020

Tříkrálový koncert

V sále zámku v Měšicích se ve čtvrtek 9. ledna 2020 od 18 hodin uskuteční Tříkrálový koncert.
15. 09. 2019

Jiskra z Nystedu

V pátek 6. září nám přišla do zámecké haly zahrát hudbení skupina Jiskra z Nystedu.