06.10.2017 20:33

Natáčela se u nás pohádka

V našem zámeckém parku se v uplynulých dnech natáčela pohádka Nejkrásnější dar. Mimořádné na tomto projektu je to, že celá vzniká ve znakové řeči. Účinkující herci jsou neslyšící a hrají také pro neslyšící diváky. Režisérka Alena Derzsiová pohádku natáčí v rámci Televizního klubu neslyšících České TV. Bylo skutečným zážitkem pozorovat, jak skvěle si herci vedli. Byla mezi nimi také Zlatuše Kurcová, která se ujala role čarodějnice. Zlatuše stála kdysi u zrodu Zpráv pro neslyšící a podílela se i na tvorbě slovníku znakového jazyka. Její největší láskou je ovšem pantomima.

tn_obrazek_21.jpg

tn_obrazek_22.jpg

tn_obrazek_23.jpg

tn_obrazek_24.jpg

tn_obrazek_25.jpg

29. 05. 2018

Kvete liliovník

V zámeckém parku máme řadu unikátů, mezi nimi iiliovník tulipánokvětý neboli tulipánovník.
28. 05. 2018

Dejte Bacha na Metallicu

Přijďte se osvěžit na příjemný koncert Melody Quartetta, které vystoupí 13.6. od 18.30 na louce za měšickým zámkem.