06.10.2017 20:33

Natáčela se u nás pohádka

V našem zámeckém parku se v uplynulých dnech natáčela pohádka Nejkrásnější dar. Mimořádné na tomto projektu je to, že celá vzniká ve znakové řeči. Účinkující herci jsou neslyšící a hrají také pro neslyšící diváky. Režisérka Alena Derzsiová pohádku natáčí v rámci Televizního klubu neslyšících České TV. Bylo skutečným zážitkem pozorovat, jak skvěle si herci vedli. Byla mezi nimi také Zlatuše Kurcová, která se ujala role čarodějnice. Zlatuše stála kdysi u zrodu Zpráv pro neslyšící a podílela se i na tvorbě slovníku znakového jazyka. Její největší láskou je ovšem pantomima.

tn_obrazek_21.jpg

tn_obrazek_22.jpg

tn_obrazek_23.jpg

tn_obrazek_24.jpg

tn_obrazek_25.jpg

06. 08. 2018

Jiří Schmitzer live

Jiří Schmitzer je nejen výborný herec, ale také písničkář. Přijďte si ho poslechnout v úterý 7.8. v 19 hodin do Měšic na louku u Sokolovny.
26. 07. 2018

Sochy atlantů v novém

V měšickém parku se právě vylouply do nové krásy sochy atlantů díky akademickému sochaři a restaurátorovi Josefu Faltusovi.