11.05.2014 09:33

Maminky i sestry slaví svátek

Hned dva svátky za sebou si připomínáme v těchto dnech. V neděli 11. května je Svátek matek, o den později pak Mezinárodní den sester. Ten připadá každoročně na 12. květen na památku narození anglické ošetřovatelky Florence Nightingalové, známé jako "dámy s lucernou". Tato průkopnice moderního ošetřovatelství je dodnes vzorem všem zdravotním sestrám, bez nichž by zdravotnictví prakticky neexistovalo. Jejich svátek je příležitostí poděkovat jim za náročnou práci a popřát jim, aby pro ni měly co nejlepší podmínky.

Na dobovém obrázku Florence Nightingalová, která za svého života vydala na 200 knih, dokumentů a zpráv ze svého oboru