29.05.2018 17:38

Kvete liliovník

V zámekcém parku máme řadu unikátů, mezi nimi liliovník tulipánokvětý neboli tulipánovník. Jeho květy, které nás právě okouzlují svou krásou, jsou tvarem podobné tulipánům - odtud tedy jeho název. Jsou velké 3 až 5 cm, mají šest korunních lístků barvy žlutozelené s oranžovým pruhem ve spodní části. Liliovník kvete v červnu až červenci, nejdříve po deseti letech. Vyžaduje hluboké a vlhčí půdy. V té naší se mu evidentně daří!

tn_obrazek_33.jpg

tn_obrazek_34.jpg

06. 01. 2020

Tříkrálový koncert

V sále zámku v Měšicích se ve čtvrtek 9. ledna 2020 od 18 hodin uskuteční Tříkrálový koncert.
15. 09. 2019

Jiskra z Nystedu

V pátek 6. září nám přišla do zámecké haly zahrát hudbení skupina Jiskra z Nystedu.