29.05.2018 17:38

Kvete liliovník

V zámekcém parku máme řadu unikátů, mezi nimi liliovník tulipánokvětý neboli tulipánovník. Jeho květy, které nás právě okouzlují svou krásou, jsou tvarem podobné tulipánům - odtud tedy jeho název. Jsou velké 3 až 5 cm, mají šest korunních lístků barvy žlutozelené s oranžovým pruhem ve spodní části. Liliovník kvete v červnu až červenci, nejdříve po deseti letech. Vyžaduje hluboké a vlhčí půdy. V té naší se mu evidentně daří!

tn_obrazek_33.jpg

tn_obrazek_34.jpg

29. 05. 2018

Kvete liliovník

V zámeckém parku máme řadu unikátů, mezi nimi iiliovník tulipánokvětý neboli tulipánovník.
28. 05. 2018

Dejte Bacha na Metallicu

Přijďte se osvěžit na příjemný koncert Melody Quartetta, které vystoupí 13.6. od 18.30 na louce za měšickým zámkem.