29.05.2018 17:38

Kvete liliovník

V zámekcém parku máme řadu unikátů, mezi nimi liliovník tulipánokvětý neboli tulipánovník. Jeho květy, které nás právě okouzlují svou krásou, jsou tvarem podobné tulipánům - odtud tedy jeho název. Jsou velké 3 až 5 cm, mají šest korunních lístků barvy žlutozelené s oranžovým pruhem ve spodní části. Liliovník kvete v červnu až červenci, nejdříve po deseti letech. Vyžaduje hluboké a vlhčí půdy. V té naší se mu evidentně daří!

tn_obrazek_33.jpg

tn_obrazek_34.jpg

25. 09. 2018

Hmatová stezka

Počasí sice už rozhodně neláká na to, abychom chodili bosí, ale přesto bychom vás rádi upozornili na originální hmatovou stezku v měšickém parku.
06. 08. 2018

Jiří Schmitzer live

Jiří Schmitzer je nejen výborný herec, ale také písničkář. Přijďte si ho poslechnout v úterý 7.8. v 19 hodin do Měšic na louku u Sokolovny.