24.07.2018 19:55

Karibik v Měšicích

Zdá se, že Čechy se pomalu, ale jistě mění na tropy. Letní teploty jsou vysoké, slunce pálí, a tak se k nám stěhují i kubánské rytmy. V neděli 29. července od 19.30 zahrají, zazpívají a zatančí na louce u sokolovny v Měšicích Pragasón. Pokud jste o nich ještě neslyšeli, je to sedmičlenná skupina, která přináší autentickou podobu tradiční kubánské hudby. Lídr a zpěvák Jorge Conception, původem z Kuby, se také věnuje výuce tanců a vystoupením jako konferenciér a stepař. A tak vás v Měšicích čekají latinsko-americké rytmy, výuka salsy, nápoje s mátou a třtinovým cukrem - a pokud se budete chtít předtím osvěžit v měšickém parku, pak od 16.30 vám bude u busty hraběte Nostice k dispozici Martin Smažil, který se již léta stará o obecní zeleň. Procházka parkem s výkladem potrvá cca 90 minut. Vstup zdarma, na kubánský večer je pak vstupné dobrovolné.

18. 04. 2019

Velikonoční setkání

Na Bílou sobotu 20. dubna v 10 hodin se uskuteční v naší kapli v 1. poschodí Velikonoční setkání, které povede náš nemocniční kaplan P. Pavel Kuneš.
07. 04. 2019

Francouzi opět u nás

V pondělí 1. a ve středu 3. dubna 2019 byli v našem zdravotnickém zařízení na exkurzi studenti zdravotnické školy IFSI Pontivy z Francie se svým pedagogickým doprovodem.