07.04.2013 13:29

Blíží se máj

I když počasí zatím moc jarně nevypadá, kvapem se blíží máj, nejen lásky čas. Příroda by měla rozkvétat a zámecký park v Měšicích lákat k procházkám. Nezapomeňte také, že druhou neděli v květnu, letos tedy 12.5., budou mít svátek všechny maminky. Pokud máte v naší nemocnici maminku, či babičku, určitě ji v ten den potěšíte nějakým drobným dárkem. Svátek matek se v Československu začal slavit v roce 1923, jeho propagátorkou byla Alice Masaryková, dcera prezidenta T.G.Masaryka. Po druhé světové válce ho v našich končinách "nahradily" oslavy MDŽ, tedy Mezinárodního dne žen, což je ale úplně jiný svátek, který má připomínat mezinárodní ženskou solidaritu.