Manipulace s prádlem včetně dopravy a praní

ChodbaLožní prádlo klientů se mění v pravidelných intervalech. Při zjištění jakéhokoliv znečištění je tato součást ložního prádla okamžitě vyměněna. Výměna ložního prádla je realizována nejméně 2 x denně, a to vždy při hygienické očistě nemocného. Osobní prádlo klientů se mění podle potřeby. Čisté prádlo je na odděleních uloženo ve zvláštních skříních. O jeho uložení, respektive jeho manipulaci se stará nižší zdravotnický personál. Použité prádlo je ukládáno do zvláštních kontejnerů a transportováno 2 x denně do sběrné místnosti. Zde je prádlo tříděno a počítáno. Tato místnost je přístupná pouze pověřeným pracovníkům. Ostatní zaměstnanci nemocnice do těchto prostor nemají přístup. Roztříděné a spočítané prádlo je transportováno do smluvní prádelny. Prádelna není součástí nemocnice. Transportní kontejnery na prádlo jsou řádně umyty a vydesinfikovány ve zvlášť k tomuto účelu vyčleněné místnosti. Odvoz znečištěného prádla k jeho vyprání smluvně zajišťuje specializovaná firma. Ta také čisté prádlo v uzavřených vacích přiváží. Čisté prádlo je přijímáno a ukládáno do skříní přímo na jednotlivých odděleních. Odvoz, praní a dovážka prádla čistého je smluvně zajištěna firmou NES Mělník s.r.o., Lobeček 1161, Kralupy nad Vltavou.

08. 09. 2017

Měšický park v babím létě

Měšický park je krásný v každou roční dobu. Jsme rádi, že právě u naší nemocnice je možnost tak příjemných procházek mezi vzrostlými stromy.
08. 06. 2017

Vítejte u rybníka Kruh

Jen pár kroků od zámku, kde sídlí naše nemocnice, se nalézá rybník Kruh, jak vymalovaný od Josefa Lady.