Manipulace s prádlem včetně dopravy a praní

ChodbaLožní prádlo klientů se mění v pravidelných intervalech. Při zjištění jakéhokoliv znečištění je tato součást ložního prádla okamžitě vyměněna. Výměna ložního prádla je realizována nejméně 2 x denně, a to vždy při hygienické očistě nemocného. Osobní prádlo klientů se mění podle potřeby. Čisté prádlo je na odděleních uloženo ve zvláštních skříních. O jeho uložení, respektive jeho manipulaci se stará nižší zdravotnický personál. Použité prádlo je ukládáno do zvláštních kontejnerů a transportováno 2 x denně do sběrné místnosti. Zde je prádlo tříděno a počítáno. Tato místnost je přístupná pouze pověřeným pracovníkům. Ostatní zaměstnanci nemocnice do těchto prostor nemají přístup. Roztříděné a spočítané prádlo je transportováno do smluvní prádelny. Prádelna není součástí nemocnice. Transportní kontejnery na prádlo jsou řádně umyty a vydesinfikovány ve zvlášť k tomuto účelu vyčleněné místnosti. Odvoz znečištěného prádla k jeho vyprání smluvně zajišťuje specializovaná firma. Ta také čisté prádlo v uzavřených vacích přiváží. Čisté prádlo je přijímáno a ukládáno do skříní přímo na jednotlivých odděleních. Odvoz, praní a dovážka prádla čistého je smluvně zajištěna firmou NES Mělník s.r.o., Lobeček 1161, Kralupy nad Vltavou.

06. 08. 2018

Jiří Schmitzer live

Jiří Schmitzer je nejen výborný herec, ale také písničkář. Přijďte si ho poslechnout v úterý 7.8. v 19 hodin do Měšic na louku u Sokolovny.
26. 07. 2018

Sochy atlantů v novém

V měšickém parku se právě vylouply do nové krásy sochy atlantů díky akademickému sochaři a restaurátorovi Josefu Faltusovi.