Filmy, které se natáčely na zámku

Prostředí zámku, jeho tehdejší nemocnice a zámeckého parku inspirovalo i tvůrce staršího českého filmu Pět mužů a jedno srdce z roku 1971 režiséra Jana Matějovského a podle námětu Jaroslava Dietla, v němž si zahrálii přední čeští herci v čele s Vlastimilem Brodským, Eduardem Cupákem, Josefem Hlinomazem, Vladimírem Menšíkem nebo Martinem Růžkem. Film divákovi počátku sedmdesátých let dvacátého století umožnil nahlédnout do „provozu moderní nemocnice, kde se provádějí náročné operace srdce“.

V roce 2005 použil prostředí hlavního sálu zámku Měšice pro scénu Niny Divíškové s Ivanem Trojanem ve filmu Příběhy obyčejného šílenství.

V roce 2007 točil v jednom z nemocničních pokoj, ředitelně a na chodbách režisér Dušan Klein povídku Omyl z televizního cyklu Trapasy. Pacientku si zahrála Květa Fialová, lékaře Václav Postránecký.

V roce 2008 v Měšicích natáčela režisérka Lucie Bělohradská televizní film Archív s Františkem Němcem v hlavní roli. V napínavém dramatu si kromě vynikajících herců "zahrál" nemocniční park, chodby zámku, nemocniční pokoje, schodiště a hala.

V roce 2010 přijel do Měšic režisér Viktor Polesný se svým štábem, který interiéry i exteriéry nemocnice využil pro svůj film z období kolem vzniku Charty 77 Sama v čase normálnosti. V době natáčení jste mohli na nemocničních chodbách, kancelářích, na sesterně, v kapli, ale třeba také v kotelně potkat Nelu Boudovou, Jana Kačera, Daniela Bambase, Hanu Ševčíkovou, Davida Prachaře a další herce.

V roce 2011 využil režisér Tomáš Luňák fasádu zámku a část parku s altánem, který tam postavil jen pro účely filmu, jako psychiatrickou léčebnu pro hlavního hrdinu ve snímku Alois Nebel.

Trapasy, povídka Omyl

Sama v čase normálnosti

18. 04. 2019

Velikonoční setkání

Na Bílou sobotu 20. dubna v 10 hodin se uskuteční v naší kapli v 1. poschodí Velikonoční setkání, které povede náš nemocniční kaplan P. Pavel Kuneš.
07. 04. 2019

Francouzi opět u nás

V pondělí 1. a ve středu 3. dubna 2019 byli v našem zdravotnickém zařízení na exkurzi studenti zdravotnické školy IFSI Pontivy z Francie se svým pedagogickým doprovodem.