Česká asociace pro nádorovou terapii (ČANT)

Naše nemocnice je též sídlem České asociace pro nádorovou terapii (ČANT), která je zaměřená na pomoc nemocným s pokročilou formou nádorového onemocnění v domě nemocného. V nemocnici je školicí středisko pro pracovníky podobných forem pomoci nádorově nemocným.

PodzimSpolečnost ČANT byla založena v roce 1992 členy rytířského řádu svatého Lazara Jeruzalémského v Praze, jako nadace po vzoru italské Associazione Nazionale Tumori (ANT). Jejím posláním je tzv. eubiosie, tedy právo na důstojný život pacienta do posledního dne. Jedná se o pomoc nemocným v pokročilém stádiu nádorového onemocnění tak, aby jim byla prostřednictvím odborné péče zajištěna možnost relativně kvalitního života v jejich rodinném prostředí bez bolesti a případně i bez dalších komplikací, které tato onemocnění často provázejí. Stará se i o to, aby tito nemocní měli možnost využít každou šanci na případné další léčení své choroby, pokud by to bylo možné a přínosné.

V České republice spolupracuje ČANT především s praktickými lékaři, kteří absolvovali doškolovací kurzy zaměřené tímto směrem a kteří se o takto postižené starají v jejich domovech. Pokud je nutné tyto nemocné hospitalizovat, je nemocnice připravena tak učinit. Zajištění kvalitní péče o pacienty s pokročilými stádii nádorových onemocnění je celoevropský problém. ČANT se proto snaží tuto formu pomoci rozšířit na více lokalit v naší zemi. Za své sídlo zvolila organizace právě tuto nemocnici, kde je možné tento způsob péče o onkologicky nemocné ověřovat tak, jako je tomu i v jiných zemích, v nichž systém péče o nemocné s pokročilým nádorovým onemocněním poskytují obdobné neziskové organizace typu ANT International.

S použitím textů, ústních sdělení a informací profesora MUDr. Oskara Andryska, Dr.Sc., zpracoval MUDr. Zdeněk Kovařík, MBA

www.antitalia.org

Tisknout


RSSRSS

Novinky

27. 05. 2020

Teta drogerie potěšila sestřičky

 Teta drogerie s.r.o. se během pandemie zachovala více než vstřícně.
23. 05. 2020

Slovanská kolej

 Díky pamětnici A. Němečkové se nám podařilo získat unikátní snímek, na němž je po druhé světové válce spolu s dalšími dvěma dívkami zachycená před zámek Měšice. Ten v té době sloužil jako Slovanská kolej.

Archiv novinek

NEMOCNICE MĚŠICE

Zámecká 1
250 64 Měšice u Prahy© 2020, Nemocnice Měšice – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing XHTML 1.0 | CSS 3