Česká asociace pro nádorovou terapii (ČANT)

Naše nemocnice je též sídlem České asociace pro nádorovou terapii (ČANT), která je zaměřená na pomoc nemocným s pokročilou formou nádorového onemocnění v domě nemocného. V nemocnici je školicí středisko pro pracovníky podobných forem pomoci nádorově nemocným.

PodzimSpolečnost ČANT byla založena v roce 1992 členy rytířského řádu svatého Lazara Jeruzalémského v Praze, jako nadace po vzoru italské Associazione Nazionale Tumori (ANT). Jejím posláním je tzv. eubiosie, tedy právo na důstojný život pacienta do posledního dne. Jedná se o pomoc nemocným v pokročilém stádiu nádorového onemocnění tak, aby jim byla prostřednictvím odborné péče zajištěna možnost relativně kvalitního života v jejich rodinném prostředí bez bolesti a případně i bez dalších komplikací, které tato onemocnění často provázejí. Stará se i o to, aby tito nemocní měli možnost využít každou šanci na případné další léčení své choroby, pokud by to bylo možné a přínosné.

V České republice spolupracuje ČANT především s praktickými lékaři, kteří absolvovali doškolovací kurzy zaměřené tímto směrem a kteří se o takto postižené starají v jejich domovech. Pokud je nutné tyto nemocné hospitalizovat, je nemocnice připravena tak učinit. Zajištění kvalitní péče o pacienty s pokročilými stádii nádorových onemocnění je celoevropský problém. ČANT se proto snaží tuto formu pomoci rozšířit na více lokalit v naší zemi. Za své sídlo zvolila organizace právě tuto nemocnici, kde je možné tento způsob péče o onkologicky nemocné ověřovat tak, jako je tomu i v jiných zemích, v nichž systém péče o nemocné s pokročilým nádorovým onemocněním poskytují obdobné neziskové organizace typu ANT International.

S použitím textů, ústních sdělení a informací profesora MUDr. Oskara Andryska, Dr.Sc., zpracoval MUDr. Zdeněk Kovařík, MBA

www.antitalia.org

Tisknout


RSSRSS

Novinky

09. 03. 2020

Zákaz návštěv

 V souvislosti s epidemií koronaviru nařídila Bezpečnostní rada státu zákaz návštěv v nemocnicích.
06. 01. 2020

Tříkrálový koncert

 V sále zámku v Měšicích se ve čtvrtek 9. ledna 2020 od 18 hodin uskuteční Tříkrálový koncert. 

Archiv novinek

NEMOCNICE MĚŠICE

Zámecká 1
250 64 Měšice u Prahy© 2020, Nemocnice Měšice – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing XHTML 1.0 | CSS 3